Next Generation Hero League

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

9Dragons Best Hero League


2 posters

    nuker guide

    aspaga
    aspaga
    Junior Member
    Junior Member


    Mesaje : 1
    Data de inscriere : 2013-08-02
    Localizare : timis

    nuker guide Empty nuker guide

    Post by aspaga Fri Aug 02, 2013 6:15 am

    salut

    poate cineva sa ma ajute cu un ghid pt nuker (SF) :
      -arme farm/pvp/pve
      -seturi de haine farm/pvp/pve
      -relicve/bannere..etc
      -distribuirea punctelor de atributii
      -locuri de farmat eol/eye

    PS:nu sunt jucator care baga banii in joc.

    multumesc anticipat.
    Ven
    Ven
    Junior Member
    Junior Member


    Mesaje : 12
    Data de inscriere : 2013-07-27
    Varsta : 37
    Localizare : Galati

    nuker guide Empty Re: nuker guide

    Post by Ven Fri Aug 02, 2013 9:42 am

    Salut,
    Cateva sfaturi in opinia mea, ceilalti pot veni cu alte variante/opinii.
    sa te bazezi foarte mult pe farmat arme, mai ales in Tibet/Loulan pt a obtine bani cand le dai la NPC eventual le muti in storage si le vinzi intr-o harta fara tax.
    Si astfel poti cumpara arme PSH bracers si de un dagger sau de preferat wheels pentru nukerii mai slabi de inger care fug in Line stuck.
    Daca ajungi sa faci destui de frumosi banuti iti permiti sa cumperi din hefei Eye of Black Dragon si folosesti Tender Stones si BE care iei reward la lvl up pentru a face PS set 2 sloted -Hefei Hermit.
    Pentru relicuri incearca cat mai repede sa faci rost de red banner, e vital ca nuker si daca nu ai gear foarte bun def, speed este prioritar cand o sa fii atacat.restul relicurilor ar trebui sa fie wisd/str/const in functie si de build,level dar foarte important este sa cumperi Shard Of Gold daca nu ai iti dau eu sa iti iei hp absorb din Loulan ceea ce o sa-ti faca viata la grind mult mai usoara.Pentru build max wisdom/constitution restul essence,si puncte la str/dex cat iti cer relicurile gk/bk.
    Pentru farmat Eol e un guide facut la sectiunea farm pentru eye e un boss care se spawn la 8h de im12 la care nu prea avem cum sa emitem prea mari pretentii dar poti sa incerci.
    Daca reusesti sa faci farm destul de bine dupa ce ai itemele de mai sus ai putea sa incerci sa schimbi niste bani in joc cu coduri pt item mall  pentru a putea cumpara deco's/JS/Scale care vor face diferenta intre tine si ceilalti la lvl cap.
    Daca nu intentionezi sa investesti in item mall sa stii ca o sa ai un foarte mare dezavantaj si va trebui sa joci foarte inteligent sa echilibrezi situatia.


    Alex
    Ven - SF - Nuker

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 06, 2024 2:47 am